Szabadságra vagyunk elhívva

2019. augusztus 19., címkék: páneurópai piknik

„A szabadság drága dolog, meg kell fizetni az árát. Mi, keresztyének ezt még inkább tudjuk, hiszen a legnagyobb árat a szabadságunkért Jézus Krisztus fizette” – vallja Balog Zoltán lelkipásztor, aki személyesen is részese volt a vasfüggöny harminc évvel ezelőtti leomlásával kapcsolatos eseményeknek, idén pedig aktívan segítette a megemlékezés megszervezését. A volt miniszter Bogárdi Szabó István püspök megbízásából végzett szolgálatot az ünnepi istentiszteleten, mely után arról beszélgettünk, mire is érdemes emlékezni Sopronban.

Ugorjuk át saját árnyékunkat!

2019. augusztus 19., címkék: páneurópai piknik

„A magunkfajta szabadságharcosok a kettészakítottság idején is tudtuk, hogy Európa csak egy van. Hittünk benne és újra egyesült – újra egyesült, mert hittünk benne. Ma is ezen múlik minden” – fogalmazott Orbán Viktor miniszterelnök a Páneurópai Piknik harmincadik évfordulóján. A kontinenst, országokat, nemzeteket és családokat negyven éven át elválasztó vasfüggöny lebontásáról Angela Merkel német kancellár és a magyarországi történelmi egyházak képviselőinek részvételével emlékeztek meg hétfő délelőtt a soproni evangélikus templomban.